top of page

Již pátý ročník Podkrkonošského hudebního léta je před námi! Série koncertů v nádherných prostorách, kterými města pod Krkonošemi oplývají, s mladými interprety z celého světa. Tóny komorních souborů a sólistů podtrhnou krásu místních hradů, kostelů, sálů, ale i přírodních amfiteátrů, a svou energií opět přilákají posluchače z blízka i z dáli.

Ústřední ideou bude opět základní otázka, která byla stavebním kamenem k založení festivalu: " Proč by měli místní obyvatelé jezdit za kvalitními koncerty do hlavních měst, když můžeme dovézt špičkové hudebníky až k nim a rozeznít tak zdejší inspirativní prostory?". 


Letošní série koncertů již tradičně započne spojením zvuku houslí s klavírem, a letos i zpěvem v rukou tří dam - houslistky Ludmily Pavlové, španělské klavíristky Natálie Schwamové a arménské sopranistky Varine Mkrtchyan. 
Pojícím prvkem komorní koncertní řady mladých umělců budou tradičně housle, které jsou díky houslovému virtuózovi a pedagogovi Josefu Muzikovi signifikantním nástrojem pro tento kraj.
A na co se můžeme těšit? Například na premiéru skladby napsané přímo pro náš festival, tentokrát od skladatele Jiřího Trtíka. Uším by neměl uniknout koncert dua Affettica na hradě Pecka v podání Ludmily Pavlové (housle) a Filipa Kudeláska (kytara) nebo tradiční poutní koncert, kde prostory rozezní spojení violoncella a houslí. Vyvrcholením festivalu pak bude koncert v kostele sv. Vavřince ve Staré Pace, kde se nám představí mladé Quarteto harmonico, které zahřeje na duši nejen Ravelovým kvartetem.
Jako drahé koření přidáme i oblíbený Open-air na hradě Pecka s moravskou cimbálovou muzikou (a degustací moravského vína).

Festival si zakládá na kvalitě umělců a prezentované hudby, ale také na přátelství, které je významným pojítkem napříč všemi koncerty a které vytváří unikátní atmosféru festivalu.

 

Přijďte s námi oslavit léto příjemnými chvilkami s hudbou a podpořme kulturu v menších městech! Vnesme hudbu do našich (d)uší v Podkrkonoší!

bottom of page