Již čtvrtý ročník Podkrkonošského hudebního léta je před námi! Série koncertů v nádherných prostorách, kterými města pod Krkonošemi oplývají, s mladými interprety z celého světa. Tóny komorních souborů a sólistů podtrhnou krásu místních hradů, kostelů, sálů, ale i přírodních amfiteátrů, a svou energií opět přilákají posluchače z blízka i z dáli.

Ústřední ideou bude opět základní otázka, která byla stavebním kamenem k založení festivalu: " Proč by měli místní obyvatelé jezdit za kvalitními koncerty do hlavních měst, když můžeme dovézt špičkové hudebníky až k nim a rozeznít tak zdejší inspirativní prostory?". 

 

I tento rok uslyšíte nejen klasiku, ale i písňovou tvorbu a jazz, každý koncert bude protknut něčím nečekaným, přijedou hosté z Anglie, Francie, USA, Švýcarska, Arménie a již tradičně bude uspořádán masterclass pro nadané studenty místních základních uměleckých škol!

 Podkrkonošské publikum se může těšit na velmi bohatý program už koncem června. Premiéra skladby od skladatele Štěpána Pokorného bude zkomponována přímo pro festival a (jako je již každoročním zvykem), poskytne místním nevšední zážitek ze světové premiéry. Vyvrcholením festivalu bude koncert v hotelu Centrál v Nové Pace, kde se nám představí slavný Bennewitz quartet, který zařadil tento koncert mezi svá četná zahraniční vystoupení. 

Festival si zakládá na kvalitě umělců a prezentované hudby, ale také na přátelství, které je významným pojítkem napříč všemi koncerty a které vytváří unikátní atmosféru festivalu.

 

Přijďte s námi oslavit léto příjemnými chvilkami s hudbou a podpořme kulturu v menších městech!